Հանձնաժողովի անդամները հանդիպել են ԱՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի  հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մխիթար Հայրապետյանը, հանձնաժողովի անդամներ Հովհաննես Հովհաննիսյանը, Սոֆյա Հովսեփյանը, Հարություն Բաբայանը, Աննա Կոստանյանը, Վահագն Թեւոսյանը եւ Լիլիթ Ստեփանյանը սեպտեմբերի 6-ին  Արցախի Հանրապետություն կատարած այցի ընթացքում հյուրընկալվել են ԱՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանին:
Հանդիպմանը ներկա  էր նաեւ ԱՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Սարգսյանը:
Մխիթար Հայրապետյանը մանրամասներ է ներկայացրել ԱԺ  առաջիկա  նստաշրջանի ընթացքում  իր ղեկավարած հանձնաժողովի կողմից  իրականացվելիք  աշխատանքների վերաբերյալ:
Զրուցակիցները քննարկել են  երկու հայկական  հանրապետությունների օրենսդրությունները  հնարավորինս ներդաշնակեցնելուն ուղղված հարցեր, անդրադարձել ոլորտային հանձնաժողովների միջեւ կապերն ամրապնդելու ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին:
Պատգամավորներն առանձնապես կարեւորել են երկու հանձնաժողովների կողմից  հուշագրի առաջիկա ստորագրումը, ինչը, ըստ նրանց,  նոր որակ  կհաղորդի միջխորհրդարանական համագործակցությանը:

Members of Committee Meet with AR NA President Ashot Ghulyan
On September 6, the Chair of the RA National Assembly Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport Mkhitar Hayrapetyan, the Committee members Hovhannes Hovhannisyan, Sophia Hovsepyan, Harutyun Babayan, Anna Kostanyan, Vahagn Tevosyan and Lilit Stepanyan were hosted by the AR NA President Ashot Ghulyan during their visit to Artsakh Republic.
The Chair of the AR NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport Armen Sargsyan also attended the meeting.
Mkhitar Hayrapetyan presented details on the works to be implemented by the Committee during the NA upcoming session.
The interlocutors debated items aimed at harmonizing the legislations of the two Armenian republics as much as possible, touched upon the works for strengthening the relations between the relevant Committees.
The MPs especially emphasized the signing of the Memorandum between the two Committees in the future which, according to them, would give new quality to the inter-parliamentary cooperation.