Հանձնաժողովի անդամները հանդիպել են ԱՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի  հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մխիթար Հայրապետյանը, հանձնաժողովի անդամներ Հովհաննես Հովհաննիսյանը, Սոֆյա Հովսեփյանը, Հարություն Բաբայանը, Աննա Կոստանյանը, Վահագն Թեւոսյանը եւ Լիլիթ Ստեփանյանը սեպտեմբերի 6-ին  Արցախի Հանրապետություն կատարած այցի ընթացքում հյուրընկալվել են ԱՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանին:
Հանդիպմանը ներկա  էր նաեւ ԱՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Սարգսյանը:
Մխիթար Հայրապետյանը մանրամասներ է ներկայացրել ԱԺ  առաջիկա  նստաշրջանի ընթացքում  իր ղեկավարած հանձնաժողովի կողմից  իրականացվելիք  աշխատանքների վերաբերյալ:
Զրուցակիցները քննարկել են  երկու հայկական  հանրապետությունների օրենսդրությունները  հնարավորինս ներդաշնակեցնելուն ուղղված հարցեր, անդրադարձել ոլորտային հանձնաժողովների միջեւ կապերն ամրապնդելու ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին:
Պատգամավորներն առանձնապես կարեւորել են երկու հանձնաժողովների կողմից  հուշագրի առաջիկա ստորագրումը, ինչը, ըստ նրանց,  նոր որակ  կհաղորդի միջխորհրդարանական համագործակցությանը:

Встреча членов комиссии с Председателем НС Республики Арцах А.Гуляном
6 сентября председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта М.Айрапетян и ряд членов комиссии встретились с Председателем НС Республики Арцах А.Гуляном.
На встрече присутствовал   также председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта Республики Арцах А.Саркисян.
М.Айрапетян представил подробности предстоящей сессии НС Армении в плане проводимых в возглавляемой им комиссии работ.
Собеседники обсудили вопросы оптимальной гармонизации законодательств двух армянских республик, обратились к работе по укреплению связей профильных комиссий.
Депутаты особо коснулись предстоящего подписания меморандума между двумя комиссиями, который позволит, по их мнению, придать новое качество межпарламентскому сотрудничеству.